ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 1008-2Stand By: Љупчо Зиков
Оваа власт може да се урне единствено самата себе!

 

Cover story
Капитал анализира
Каде е најдобро да се вложува во 2019

 

По Преспанскиот договор
Што ќе се случи со “Македонија“ во името на брендовите, логоата, трговските марки
За Договорот се договоривме, за интелектуалната сопственост допрва ќе се договараме

Интервју
Благој Климов, раководител на Канцеларијата за трговско-економски
односи на Бугарија со Македонија

Соседите се преоткриваат, македонски компании го освојуваат бугарскиот пазар

Бизнис и политика
Бизнисот бара ефикасна борба против корупцијата
Справување со високата корупција за да се ослободи бизнисот од притисок за поткуп

Интервју
Виктор Петров, сопственик и менаџер на „Випро“ – Гевгелија
Македонија е земјоделска земја, а земјоделско производство сè помалку

Компании и пазари
Големо преземање на Балканот: Coca Cola го презема Бамби за 260 милиони евра
Андреј Јовановиќ: Човекот кој една компанија продаде на PepsiCo, а другата на Coca Cola

Луѓе и технологија
Најпопуларните социјални мрежи
Револуција и контрареволуција

Кариера
Ворен Бафет советува
Вашиот успех зависи од тоа за кого работите

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×