ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1009-2Stand Byч: Љупчо Зиков
Оваа власт може да се урне
единствено самата себе!

 

Cover story
Што извезува Северна Македонија?
Дури 47% од македонскиот извоз оди во Германија

 

Интервју
Ендрју Мекдауел, потпретседател на
Европска инвестициска банка

Мисијата на ЕИБ е да и помогнеме на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Компании и пазари
Македонскиот извоз во Косово во декември зголемен за 54%.
Кој има најголем ќар од косовските царини за српските производи?

Интервју
Јован Деспотовски, директор на Фондот за иновации и технолошки развој
Го отворивме ФИТР вистински кон бизнисот, поддржавме над 200 компании
со повеќе од 20 милиони евра во 2018

Специјален прилог
Градежништво: Нови квадратни метри
Што се случува на пазарот за деловен и станбен простор
Расте побарувачката, а ќе порасне и понудата на квалитетен деловен простор во Скопје

Интервју
Никос Папас, министер за дигитални политики, телекомуникации и медиуми на Грција
Со резултати ќе ги разубедиме и најголемите скептици за Преспанскиот договор

Свет бизнис
Зошто маслото од канабис е голем бизнис?
Продажбата достигна 600 милиони долари во 2018 година

Лидери
Шон Паркер, американски претприемач и филантроп
Како претприемач, мора да бидете подготвени да бидете сиромашни

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×