ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1010-2Во Фокус
Во очи на европските избори
Макрон повика на ренесанса на Европа
Cover story
Милионска помош од европските
фондови останува неискористена

Слабиот капацитет на институциите и мрзеливоста
на граѓаните се главна причина
Интервју
Катерина Бошевска, претседател на УО на Европската бизнис асоцијација
За поголема конкурентност потребен
ни е европски начин на водење бизнис,
заснован на стандарди и процедури

Business & Lifestyle
Ајдован Адемоски, сопственик на хотел DoubleTree by Hilton во Скопје
Метрополата и државата добија хотел со којшто ќе се гордеат

Ексклузивно
Жељко Комшиќ, член на Претседателството на Босна и Херцеговина
Тоа што сум Хрват не ми пречи да ја сакам и почитувам мојата татковина
Босна и Херцеговина

Специјален прилог
БАНКИ И ОСИГУРУВАЊЕ
 • Промени на македонскиот финансиски пазар
  Банките сè посилно влегуваат во осигурителниот бизнис
 • Стевче Кузмановски, директор на Бизнис Секторот во ПроКредит Банка
  Финансиската поддршка за претпријатија-та ја прилагодуваме согласно потребите
  на секое претпријатие одделно
 • Се зголемуваат опасностите од физички и електронски напади врз банкарските операции
  Колку се безбедни македонските банки?

Лидер
Мелинда Гејтс, филантроп
Силните жени ги прават и општествата силни

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×