ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1011-2Во фокус
Договорот за “Брегзит” е мртов, а веројатно и политичката кариера на Тереза Меј
Британија поделена дали да останеили
да излезе од ЕУ

 

Cover story
Зошто сите сакаат во државно?
Приватниот сектор не е конкурентен работодавач на администрацијата

 

Интервју
Марија Бошковска Јанковски,
директор на Централен регистар
На бизнис заедницата и инвеститорите
ќе им помогнеме во носењето на паметни
деловни одлуки

Анализа
Економијата конечно почна да расте
Среќен економски крај на 2018, позитивен почеток на 2019

Луѓе и компании
Виктор Мизо, генерален менаџер на Костал Македонија ДООЕЛ
Гордост е да произведуваш електроника за брендови како Порше, БМВ и Мерцедес

Интервју
Томас Клеин – Брокоф, директор на Маршал Фонд, Берлин
Потребна е ренесанса на европскиот либерализам

Фељтон
Власи – продолжение број 1: Историја и потекло на етничката заедница
Власите не се ниту Романци ниту Грци- туку еден од нај – автохтоните и
најстари народи на Балканот

Лидери
Тадаши Јанаи, основач на Fast Retailing и најбогат Јапонец
Мразам политика. Она што го зборуваат и она што го прават
политичарите е сосема различно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×