ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1013-2Во фокус
Продолжува слабата реализација на капиталните инвестиции
Во првите два месеци потрошени само
15 милиони евра од планираните

 

Cover story
Расте извозот од технолошко индустриските развојни зони
Половина од извозот годинава ќе го направат странските инвеститори од зоните

 

Интервју
Иван Штериев, Главен извршен директор на Македонска берза
Берзата нуди можност за финансирање на компаниите во сите фази од нивниот развој

Финансии и пазари
УНИБанка со пионерски чекор на македонскиот финансиски пазар
Перпетуалната обврзница ќе и помогне на УНИБанка продолжи да го зголемува пазарниот удел и вредноста за акционерите

Интервју
Владислав Горанов, министер за финансии на Бугарија
Предизвик на политичарите е да ги задржат младите дома, а не да ги пуштат да работат за странски економии

Фељтон
Власи продолжение број 3: Најпознатите влашки населби, села и градови
Населби пред своето време

Бизнис и технологија
Генијалноста на основачот на Apple
5 прогнози на Стив Џобс кои се покажаа

Специјален прилог:
Корпоративна општествена одговорност
  • Најнови трендови во општествено одговорното работење на македонските бизниси
    Дополнителни привилегии после породилно; академии за среќа; „зелени“ стратегии…
  • Примери од домашната пракса
    Како соработуваат меѓу себе компаниите, владиниот и невладиниот сектор во остварување на целите за одржлив развој

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×