ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1015-2Stand By: Љупчо Зиков
Зошто сметам дека изборите за
Претседател ќе немаат цензус!?

 

Cover story
Дали позитивната клима во политиката
ќе ја зголеми соработката меѓу грчките и македонските бизнисмени?

Земјоделството и енергетиката најинтересни
за бизнис со Грција

 

Интервју
Ѓоко Танасоски, директор на
Царинска управа на Северна Македонија

Започнува нова ера на дигитална Царина

Луѓе и компании
Слабиот образовниот систем го урива и пазарот на труд
Сè повеќе дипломирани, сè помалку способни работници

Интервју
Катица Кузманоска, директор на Дирекција Банкарство за население во УНИБанка
Растот на депозитната база од 17% е доказ за довербата на клиентите во УНИБанка

Интервју
Проф. д-р Методи Чепреганов, невропсихијатар – епилептолог
Примитивноста, инаетот и суетата се главни кочничари на прогресот во една држава

Фељтон Власи – продолжение број 5
Етничката заедница денес и нејзините перспективи
Пацифизмот и космополитизмот се во срцевината на Влашкото поимање на светот

Луѓе и компании
Европската производна индустрија е во криза
Компаниите на континентот мора да ги менуваат бизнис моделите за да избегнат рецесија

Лидерство
Совети од успешните
7 лекции за пат до врвот

Лидери
Брајан Ектон, ко-основач на WhatsApp
Традиционалните SMS пораки се како мртва технологија

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×