ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1017-2Во фокус
За НАТО, Кина е новата Русија
Пекинг, а не Москва, е поголем извор на загриженост за Алијансата.

 

Cover story
Зоните се полнат со уште 15 нови фабрики
Инвестиции од најмалку 100 милиони евра

 

Интервју
Ајдован Адемоски, претседател на Управниот одбор на Меѓународниот балкански универзитет
Создаваме самоуверени, општествено одговорни и глобално конкурентни интелектуалци и професионалци

Луѓе и компании
Почнува сезоната на дивиденди
Акционерите на Мермерен комбинат најмногу ќе се офајдат: дивидендниот принос е 14,5%

Капитал анализа
Претседателски избори
Се „мете“ многу пред избори, не во кампања

Светска политика и бизнис
Глобалната економија забавува
Влијанието на трговската војна и Брегзит

Профил
Пабло Исла, извршен директор на Inditex
Најдобриот менаџер на светот кој докажува дека можеш да бидеш скромен и голем

Технологија
Четирите европски градови кои станаа паметни
Какви модерни технологии користеа Тампере, Талин,
Амстердам и Виена во корист на жителите?

Фељтон
Проф. д-р Методи Чепреганов
Моќта на човечкиот деструктивен нагон (1)

Лидери
Рен Женгфеи, директор на Huawei
Наместо за „неуспех“, подобро е да зборуваме за „истражување“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×