ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1019-2
Stand by: Љупчо Зиков

За Папата, Стево Пендаровски и метлата…

 

Cover story
Повеќе нови фирми се отвораат само во Скопје, претприемачката иницијатива во внатрешноста замира

 

Интервју
Драган Миновски, директор на ЕСМ
2018 година беше најуспешна во постоењето на компанијата – ги намаливме трошоците
и го зголемивме производството на енергија

Економија
Транспортната инфраструктура клучен предуслов за водење бизнис
Изградбата на транспортните коридори клучен линк на земјата со Европа

Политика
Што ќе значи јуни за европската агенда?
Датумот за преговори заглавен помеѓу домашната и европската непринципиелност

Интервју
Винко Ќуро, претседател на УО на Меѓународниот економски форум „Перспективи“
Светскиот конгрес на претприемачи годинава ќе се одржи во Скопје – планираме 800 учесници од преку 20 земји

Луѓе и компании
Во организација на Меѓународниот економски форум “Перспективи“ од Дубровник
Доделени наградите „Креатори на столетието“ на македонски компании и менаџери

Фељтон
Проф. д-р Методи Чепреганов
Што е рационална, емоционална и духовна интелигенција?

Лидери
Бернар Арно, француски бизнис магнат
Луксуз по прифатливи цени – овие две работи не одат една со друга

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×