ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1020-2
Во фокус

Во очи на евроизборите
На Еропската унија и треба нова визија

 

 

Cover story
Трговската војна меѓу САД и Кина ескалира!
Што значи тоа за светот и Македонија?

 

 

Интервју
Благоја Дончев, претседател на УО и генерален директор на „Адинг„ АД Скопје
Половина век произведуваме „фармација за градежништвото“

Бизнис и политика
Потребни се реформа и дигитализација на институциите за подобри услуги
Јавната администрација повеќе го кочи одошто го поддржува бизнисот

Интервју
Драгољуб Арсовски, претседател на Управен одбор на ТТК Банка
ТТК Банка продолжува со активно кредитирање преку понуда
на производи со атрактивни, конкурентни и поволни услови

Startup
Booster Week на Акцелераторот УКИМ, ЦЕЕД Хаб и Универзитетот од Луцерн, Швајцарија
Македонски стартапи добија професионална помош за побрз пристап на светскиот пазар

Интервју
Антонија Шишак, директор на проектот „Локална и регионална конкурентност“
Финансиската поддршка од ЕУ ќе придонесе за зголемување на учеството
на туризмот во локалниот економски развој

Компании и пазари
Македонскиот фриленс пазар доживува бум
Сè повеќе луѓе наоѓаат работа онлајн!

Фељтон
Моќта на човечкиот деструктивен нагон (3)
Aгресијата и нејзините релации со фронталниот лобус, емоциите, будноста, сонот, инсомнијата и афектот?

Менаџмент
Креативност на работното место
Секој е способен за деловна креативност, само е потребно да се стимулира

Лидер со изјави
Сундар Пичаи, извршен директор на Google
Носете си го сопствениот неуспех како почесен медал

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×