ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1023-2Во фокус
Највисокиот раководен врв во
НАТО во Скопје
Столтенберг: Членството на Северна Македонија во НАТО е во корист на земјата, регионот и Алијансата

 

Cover story
Економијата на патот до ЕУ
Има напредок, но претстојат уште
многу реформи

 

Интервју
Фрејк Јанмаат, шеф на Оддел за економски прашања во Делегација на ЕУ
Без оглед кога ќе почнат преговорите, реформите мора да продолжат!

Events
„Капитал“ учесник на престижна конференција во Варшава, Полска
Западен Балкан: Инфраструктура и енергетика од геополитичка перспектива

Интервју
Симеон Дјанков, директор на Оддел за развојна економија во Светска банка
„Ви требаат посилни универзитети за посилна економија“

STARTUP
Приказната за Тransferwize
Кој стои зад највреднииот европски стартап вреден 3,5 милијарди евра?

Стартап екосистеми
Во посета на Технолошкиот Парк на УЈИЕ
„Ја остваруваме визијата за глобална стартап Македонија“

Фељтон
Проф. д-р Методи Чепреганов
Моќта на човечкиот деструктивен нагон (6)
Интуицијата секогаш е блиску до вистината, а за да биде вистинито,
не треба да биде агресивно и наметливо!

Стартапи и претприемништво
Разговаравме со Игор Изотов, иновациски и менаџмент консултант
Пристап до „паметни пари“ и освојување нови пазари се главниот предизвик за македонските стартапи

Маркетинг Трендови
Green маркетинг:
“Зеленото” подобро продава

Лидер
Рид Хаштингс, извршен директор во Netflix
Одговорните луѓе се стремат кон слобода

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×