ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1024-2Во фокус
Македонија и ЕУ
Датумот за преговори ќе се чека наесен ?!

 

Cover story
Рекорден пораст на БДП во последните пет години 
Приватниот сектор, а не државата стана двигател на економскиот раст

 

Интервју
Ларс Олофсон, извршен директор на PrioStartup, Шведска и „ловец“ на стартапи
На Македонија ѝ претстои стартап револуција

Претприемништво и стартапи
Нов модел за финансирање на македонските компании во рана фаза на развој
Почна да функционира crowdfunding платформата Funderbeam во земјава

Специјален прилог „Брендови“
 • Лојалноста кон брендот сè потешко се стекнува и задржува
  Како се справуваат со овој предизвик светските и македонските компании
 • Интервју: Спасијка Ефтимоска, ПР координатор во Комерцијална банка АД Скопје
  Моќта на брендот Комерцијална банка извира од корпоративните вредности
 • Дигитализацијата го сврти наопаку начинот на комуницирање на брендовите со својата публика
 • Марјан Гоговски, Советник за клиенти во ПроКредит Банка
  Да се креира навика за штедење значи да се размислува на иднината
 • Промена на парадигмата за тоа што сакаат потрошувачите

Финансии и пазари
Одржана 12. конференција за плаќањата и пазарната инфраструктура во организација на Народната банка
И кај нас се отвораат вратите за менување на платежниот пејзаж

Претприемништво
Џеф Безос го сподели својот најдобар совет за сите кои започнуваат бизнис
“Големите неуспеси” се неопходен дел од патувањето кон успехот

Луѓе и компании
Успешни извозни приказни
Од извоз на сопствени производи Комфи Ангел минатата година оствари приходи
од над 22 милиони евра

Лидери
Адам Њуман, израелско – американски претприемач
Страста е заразна!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×