ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1025-2Во фокус
Fitch го зголеми кредитниот рејтинг на земјава, првпат после 13 години
Се очекува зголемување на инвестициите и поевтино задолжување на државата
Cover story
Што тргува Македонија со Западен Балкан?
Македонија на 20 милионскиот пазар на Западен Балкан извезува само 646 милиони евра или 11% од целиот извоз
Интервју
Глигор Цветанов, претседател на Kлуб на извозници при Стопанската комора на Македонија и извршен директор на Макпрогрес
Без соодветни кадри, беспредметно е да зборуваме за раст, развој и зголемување на извозот

Компании и пазари
Законски измени за да се откочи застојот во бизнисот со канабис
Државата ќе дозволи извоз на сув цвет од канабис, не само на масло

Интервју
Тодор Деловски, регионален директор на Кнауф за Исток – Југозапад
Човечност, партнерство, претприемачки дух и посветеност се главните столбови
на нашиот успех изминатите 25 години

Политика
Европа фатена во тесно – како да се „протне“ пакетот?
Кон Скопје се има долг, од Тирана се има страв

Туризам
Пред почетокот на главната туристичка сезона
Расте бројот на туристи и годинава, но со многу помало темпо

Фељтон
Проф д-р Методи Чепреганов невропсихијатар
Моќта на човечкиот деструктивен нагон (7)
Кога нарцисоидноста е повредена, се раѓа агресија

Лидерство и менаџмент
Know – how за успешно раководење
Да бидеш лидер дури и без титула

Лидери
Гери Вајнерчук, претприемач и мотивациски автор
Вештините се евтини, страста е непроценлива

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×