ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1027-2Cover story
Планот на Заев и Анѓушев
за брз економски развој
Државата влегува во инвестицискa офанзива вредна 5 милијарди евра

 

Интервју
Иван Мрвош, најпознатиот млад претприемач во Хрватска во моментов, ексклузивно за Капитал
Запознајте го момчето што ги измисли паметните клупи

 

Анализа
Компаниите во зоните со извоз од 1,4 милијарди евра и над 13 илјади вработени во првата половина годинава
Забавената германска економија може да го забави и извозот од зоните!?

Политика
Дали македонските интеграции се заплеткани низ криминалните мрежи?
„Рекет“ ја поткопува владата, ама не и датумот за преговори

Финансии
Дополнителни 800 милиони евра за мали и средни претпријатија
ЕИФ и ПроКредит Банка ја дуплираат поддршката за иновативните компании

Туризам
Од 2015 наваму двојно намален бројот на влезови и ноќевања во соседна Грција
Македонските туристи сè помалку летуваат на Халкидики, а сè повеќе во другите земји од регионот

Прогнози на ММФ
За 30 години бројот на работници во регионот на средна, источна и југоисточна Европа ќе се намали за дури 25%
Регионот може да остари, пред да се збогати

Менаџмент
„Кралот“ на јогуртот во Америка советува
За да бидете успешни, прекршете ги овие три глупави бизнис правила

Лидери
Мино Раиола, фудбалски агент
Човекот што е копнеж на фудбалерите, а кошмар на тренерите

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×