ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1030-2Cover story
Брегзит без договор со ЕУ ќе предизвика вистински хаос
Царини и нови правила испречени пред трговијата со Обединетото Кралство

 

Интервју
Мислав Галер,
извршен директор на А1 Македонија

Големата трансформација ни овозможува да продолжиме со нашата цел: врвно корисничко искуство

 

Aнализа
Светот стравува од нова рецесија
Кои се ризиците за македонската економија?

Луѓе и компании
Државата ги тргна пречките, но
Се очекува одлуката на PayPal и останатите сервиси да ја стават Македонија
на своите бизнис мапи

Свет
Економскиот пат на келтскиот тигар
Тајната зад успехот на Ирска

Компании и пазари
Кина ќе биде втор најголем пазар за вино во следните три години
Шанса за македонските винарници

Менаџмент
Know – how за новите раководители
Основни работи што треба да ги правите доколку добиете менаџерска позиција

Лидерство
Што рекоа успешните за успехот
Успехот ги заведува паметните да мислат дека не може да изгубат

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×