ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1034-2Cover story
Самит за Западен Балкан “Зајакнување на моментумот за европска интеграција”
Пораката до ЕУ: Наградете ги реформите на Балканот ако сакате мир и стабилност

 

Интервју
Д-р Билал Суџубаши, претседател на Управниот одбор на ХалкБанк Скопје
Халкбанк и понатаму најбрзорастечка банка во државата, во сите сегменти од своето работење

 

Компании и пазари
Полошо прво полугодие од лани за компаниите котирани на Берза
Вкупните приходи поголеми за 1,6%, вкупната добивка помала за 24%

Интервју
Проф. д-р Марјан Бојаџиев, директор на УАКС
Горд сум што Факултетот за бизнис при УАКС пет години по ред е најдобра економска истражувачка институција во земјава

Интервју
Михајло Брова Зиков, директор на Дирекцијата за вршење услуги со хартии од вредност во Комерцијална банка АД Скопје
Искусните инвеститори подеднакво се интересираат и за домашната и за странските берзи

Корпоративна општествена одговорност
Хепенинг на Алкалоид
Вработените и пријателите на Алкалоид донираа 20 илјади евра за чиста и здрава животна околина

Балкан бизнис и политика
Мате Римац со светли прогнози за неговиот бизнис
Римац Автомобили значително ќе расте во следните три до пет години

Бизнис и технологија
На прагот сме на нова транспортна револуција
Технологијата радикално ќе го смени начинот на кој се движиме

Лидери
Ричард Бренсон, основачот на Virgin
Бизнисот не се состои само во носење одела

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×