ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1038-2
Cover story

Кои се носечките дејности во
македонската економија?

Трговијата прави најголем промет, но преработувачката индустрија создава
најголема додадена вредност
Интервју
Вон. проф. д-р Венера Крлиу – Ханџиски, потпретседател на Бордот на директори на Универзитет Американ Колеџ Скопје
Нашиот универзитет е пример за
организација без родови предрасуди
Анализа
Даночните реформи не ги дале
очекуваните резултати

Прогресивниот данок на stand by

Компании
Алкалоид со одлични резултати за првите девет месеци годинава
Раст на извозот од 19%, раст на профитот од 25%

Анализа
Како работеа трите најголеми банки во првите девет месеци
Паѓаат приходите од камати, растат од провизии

Политика
Предвремените избори (не) се пречка за НАТО!?
Во НАТО не се оди без Парламент

Startup
Новини од Фондот за иновации и технолошки развој
Со промените во среднорочната програма нови можности за македонските компании

Свет бизнис и политика
Промени на светската трговска мапа
Азиските земји формираат најголем трговски блок под водство на Кина

Менаџмент
Кратење на трошоци
Како успешно да менаџирате со набавките?

Менаџмент
Најголемите заблуди на менаџерите

Свет бизнис и финансии
Бaтepиитe cе ĸлучот за eлeĸтpoмoбилитe, а eднa ĸинеска ĸoмпaнија
дoминиpa во индycтpијата

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×