ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1039-2Во фокус
Планот на Кинезите
Со една милијарда евра инвестиции сакаат Пиреа да стане најголемото пристаниште
во Европа
Cover story
По деветти пат прогласени најдобрите компании членки на Стопанската комора
на Северозападна Македонија

Кој е кој меѓу бизнисите Македонија што ги држат сопственици Албанци
Интервју
Георг Бухер, Член на Управен одбор на Штаермеркише Шпаркасе и Претседател
на Надзорен одбор на Шпаркасе Банка Македонија

По спојувањето со Охридска банка, Шпаркасе станува еден од најголемите и најважни играчи во македонскиот банкарски сeктор

Политика
Економска иницијатива со политички зачини
Малиот “Шенген” ги решава или ги заплеткува големите проблеми?

Интервју
Методија Миноски, директор на Оддел за управување со животна средина,
ПроКредит Банка

Инвестицијата во фотоволтаичните системи – начин за намалување на месечните трошоци за електрична енергија

Наука и бизнис
Промовиран првиот патент во општествените науки во Македонија
Универзитетот Американ колеџ – Скопје иноватор со Vox Organizationis

Јавни финансии
Повеќе од половина од буџетот за здравство, образование и социјала
Буџетот за догодина достигна 3,9 милијарди евра

Кариера
Како до баланс помеѓу работата и приватниот живот
Стандардот MAMFORCE го прифаќаат и македонските компании

Менаџмент
Контролинг – алатка која ви помага да одговорите многу прашања
Растот на приходите е најважен? Погрешно!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×