ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1040-2Во фокус
Странските инвеститори бараат од Владата
Намалување на царини на ниво на европските

 

Cover story
Проекциите за растот догодина од 3,2% до 3,8%
Мали разлики во растот не прават голема разлика во животниот стандард

 

Компании и пазари
Преглед
Како работеа компаниите котирани на Берза во првите девет месеци

Економија
Капитал анализа
Минималната плата достигна 14.500 денари, 45% раст за период од две години

Интервју
Вера Јурова, еврокомесар за правда
Не смее да има никаков вид на амнестија или помилување!

Профил
Првиот човек на УСАИД во посета на Македонија
Грин: Посветени сме на развојот на Северна Македонија

Луѓе и компании
Петнаесет години Европска бизнис асоцијација во Македонија
Постојано промовирање на европски вредности и начини на деловно работење

Свет
Иновации што ги преокупираат најголемите светски претприемачи
„Компјутерскиот вид“ со помош на биологијата ќе донесе револуција

Менаџмент
Борба против неликвидноста
Како да ги менаџирате паричните текови?

Менаџмент
Концептот на“lean startup“
Не губете непотребно време, пари и труд

Човечки ресурси
Како Google ги задржува одличните работници?

Лидери
Пол Ален, ко-основач на Microsoft
Секој неуспех го содржи семето на вашиот успех

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×