ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1045-2Cover story
Македонската економија во 2020
Дали влезот во НАТО ќе има посилен ефект од изборниот застој во економијата?!

 

Анализа
Позитивни економски прогнози за најголемите трговски партнери
Поголема побарувачка од странство за поголем извоз догодина

 

Интервју
Неби Хоџа, претседател на Стопанската комора на Северозападна Македонија
Правната држава, задржувањето на работната сила и стимулирање на извозот – трите приоритети во нашето делување

Јавен сектор
Анализа на работењето на државните компании
Приходите на 30-те најголеми фирми паднале 35% за четири години

Политика
Следува уште една година на избори и политичка драма
Партиите подготвени за 2020, државата никој не ја прашува

Интервју
Коста Петров, основач на Пи Ворлд
Заврши ерата на политичари кои работат само за личен интерес

Свет
Каква ќе биде глобалната економија во 2020
Нештата ќе се влошат, пред да станат подобри

Свет
Прогнози на АТ Kearney
10 трендови што ќе ја обликуваат 2020

Лидери
Клаус Шваб, основач на Светскиот економски форум – Давос
Голем лидер има памет, визија, душа, вредности и срце

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×