ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1048-2Во фокус
Светот се дави во долгови

 

 

Cover story
Бикот владее со Македонската берза
Одличен раст на индексот четири години по ред

 

 

Анализа
Копи 2019 – пејст 2020
Македонија ја чека економската година што (не) доаѓа

Политика
Какво предизборие нè чека?
Нов судир на партии наместо на визии

Компании и пазари
Истражување на CEEMAN и IECD
Кои се македонските скриени шампиони?

Интервју
Разговаравме со менаџментот на InPlayer 
Добра работна средина, модерни технологии и баланс меѓу работата и приватноста –
ова се трите клучни фактори за нашиот успех

Наука
Никола Тесла
Човекот без кого што светот каков што го знаеме не би постоел

Менаџмент
Бизнис лидерот и кариерата на вработените
Како да се поттикне креативноста на работното место

Лидерство
Умешноста на раководењето
Луѓето не бегаат од лоши фирми, туку од лоши шефови

Лидерство
Ал Пачино, актер
Камерата може да ми ги сними лицето, но додека не ја фати мојата душа, немате филм

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×