ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1049-2Cover story
Речиси 900 милиони евра за тендери во
2019 година

Новиот закон за јавни набавки го подобри трошењето на народните пари (или не?)
Анализа
Иако со мало подобрување, роковите за плаќање остануваат болка на домашната економија
Македонските фирми чекаат за наплата и по 4-5 пати подолго од европските
Интервју
Максим Ацевски, главен државен ревизор
Размислуваме да го промениме стилот на
пишување на извештаите

Банки и финансии
Народната банка ја намали основната каматна стапка на историски најниско ниво од 2
Каматите паѓаат, но побрзо расте штедењето на фирмите одошто задолжувањето

Давос
Јубилеен 50-ти Светски економски форум
Место за разговор околу светските проблеми или само обичен елитистички собир без конкретни резултати

Свет
Неверојатната приказна на Карлос Гон, бившиот шеф на Рено – Нисан
Зошто некогашниот бизнис херој скриен во кутија за разглас избега од Јапонија во Либан

Технологија и бизнис
Водородна економија
Првиот елемент во периодичниот систем има голем енергетски потенцијал, но предизвикот е како да се произведе еколошки

Маркетинг
Експертите советуваат
Како да создадете „љубов кон брендот“кај потрошувачите

Кариера
Совети
Како да бидете човек што секој работодавец го посакува

Лидери
Џордан Белфорт, „волкот од Волстрит
Просечноста е грда

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×