ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1051-2Во фокус
Акциите на производителот на електрични возила за три месеци пораснаа трикратно
„Тесла“ на Елон Маск стана повредна од Фолксваген и БМВ заедно

 

Cover story
Обединетото Кралство излезе од ЕУ, но ќе се преговараат „деталите околу разводот“
Односите со Обединетото Кралство регулирани со билатерален договор во случај на „лош развод од ЕУ“

 

Интервју
Ѓоко Танасоски, директор на Царинска управа
Брегзит никако нема да наштети на трговските односи со Обединетото Кралство

Економија
Анализа
Како работеше македонската индустрија во 2019 година

Компании и пазари
Посетивме компании што успешно реализираа проекти поддржани од Фондот за иновации и технолошки развој
Во „Нетам“ од текстилниот отпад прават изолационен материјал за во градежништвото,
а „Фејдом“ ќе го скрати производството и испораката на само 48 часа

Интервју
Стојче Тасков, oсновач на ИНБОХ, старт-ап инвеститор и експерт за иновации
Како да станеме иновативна економија

Проект за локална и регионална конкурентност
Поддршка на развојот на велосипедскиот туризам
Одбери ново ВЕЛО доживување

Свет
Една сосема лична приказна
Како престанав да се грижам и научив да го прифатам Брегзит

Стрес менаџмент
Како храната може да ви помогне при менаџирање на стресот?
Изедете го стресот!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×