ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1052-2Во фокус
Знамето на НАТО се развиори пред Парламентот
Пратениците го ратификуваа протоколот за членство на земјава во Алијансата

 

Cover story
Македонската стоковна размена за пет години пораснала за 50%
Трговијата се приближи до рекордните 15 милијарди евра во 2019 година

 

Интервју
Мила Царовска, вицепремиер за економски прашања
Економските политики што ги носиме даваат резултати

Анализа
Европската Комисија ја утврди новата методологија за преговарање
Новата методологија шанса за забрзување на евроинтеграциите

Политика
Жестоки преговори за новиот Закон за јавно обвинителство
За криминалците да завршат зад решетки не е доволен само Закон

Колумна
Марјан Петрески, универзитетски професор
Што сфати Владата?

Проект за локална и регионална конкурентност
Поддршка на развојот на винскиот или ено – туризмот
Посета на винарии, прошетки, велотури, па дури и учество во гроздоберот

Менаџмент
Know – how за семејните бизниси
Зошто е потребен професионален менаџмент

Лидери
Хоакин Феникс, актер
Стравот од промена е поради тоа што мислиме дека треба да жртвуваме нешто

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×