ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
najava 1053-2Cover story
Големо истражување на PWC за очекувањата на компаниските
шефови во земјава, регионот и светот

Македонските директори имаат двојно поголем оптимизам од нивните светски колеги

 

Интервју
Нина Ангеловска, министерка за финансии
Дигитализацијата може да го стави економскиот раст во петта брзина

 

Политика
Очекувања од март
Нема веќе оправдувања за Брисел

Exclusive
„Капитал“ во студиска посета на Берлин
Како Германците се грижат за човековите права во бизнисот

Колумна
Силвана Мојсовска, професор на Економскиот институт при УКИМ – Скопје
Ревидирана методологија за пристапување кон ЕУ за земјите
од Западен Балкан – можности и предизвици

Проект за локална и регионална конкурентност
Поддршка на авантуристичкиот туризам во земјава
Адреналинско доживување за сите возрасти

Кариери
Половите разлики и нивното влијание врз деловното однесување
Мажи vs Жени: Кој е подобар во бизнисот?

Менаџмент
Помеѓу два огна
Научете да им шефувате на шефовите

Лидери
Тадаши Јанаи, основач на Fast Retailing и најбогат Јапонец
Мразам политика. Она што го зборуваат и она што го прават
политичарите е сосема различно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×