ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava-850-2STAND BY: Љупчо Зиков
Случај “слобода” на медиуми и
“независни” уредници:

Опасно е кога на “мал човек” ке му
дадете улога во голем филм!

 

НАВИГАТОР
Во Македонија има избори
на секои година
и девет месеци
Избори се ближат, субвенции ќе се нижат

 

Cover story
Dossier:
Како пропадна
Carrefour во Македонија?
Фирмите бараат да се испита дали има
незаконско одлевање на капитал!

Kапитално
Биљана Здравковска Стојчевска
Водење бизнис во матно

Компании и пазари
Кои се најголемите земјо-поседници во политиката?
Стотина функционери поседуваат 6% од земјиштето во Македонија
вредно над 7 милиони евра

Startup
Претприемачите, државата и инвеститорите се собраа на едно место
Што ги мачи македонските стартапи?

Interview
Стевче Кузмановски, Директор на бизнис сектор на ПроКредит Банка
Во Македонија ќе се пласираат 10 милиони евра кредити за иновативни инвестиции

Извозни стратегии
Што ќе донесе евтината нафта за македонската индустрија?

Специјален прилог
Кондиторска индустрија
  • Расте производството и извозот на кондиторите, но…
    Кој ја загорчува македо-нската “шеќерна приказна“? 

Интервју
Максим Димитриевски, член на Извршен одбор на СДСМ
Опозицијата е силна зашто е производ на граѓаните, а не желба на политичката елита

Медиуми
Медиумите стиснати од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА
Нема слобода кога за медиумите решаваат партиските пари!?

Лидери
Амансио Ортега, сопственик на модната империја Inditex
Јас сум сопственост на мојот бизнис, а не обратно

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×