ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
Profile: najava-851-2
Дејвид Камерун,
премиер на Велика Британија
Човекот кој може да го сруши европскиот сон

 

 

Cover story
Сите кризни жаришта
кои го менуваат светот
Се води кон катастрофа!

 

 

Капитално:
Биљана Здравковска Стојчевска
Црни денови за бизнисот

Kомпании и пазари
Економската криза во Македонија се вика неликвидност
Три пати повеќе блокирани фирми лани отколку во 2008

Анализа
Кои се најбарани и најплатени професии во Македонија?
Се бараат мајстори, врие од правници и економисти

Извозни стратегии
Како да се зголеми извозот во Косово?
Македонија го губи косовскиот пазар.
Паѓа извозот на нафта, метали и храна…

Специјален прилог
Телекомуникациите во 2016
  • Од три оператори сега се два. Што следи?
    Телекомите очекуваат стабилизација и раст на приходите
  • Interview: Никола Љушев, Извршен директор на оне.Вип
    Инвестираме во капитални проекти за супериорно корисничко искуство
  • Interview: Виктор Ристески, директор на Актон-Скопје
    Ние сме алтернативен телеком оператор фокусиран кон бизнис корисниците

Балкан бизнис и политика
Екс министерот за финансии на Грција го промовираше движењето ДиЕМ25
Утопијата на Варуфакис ќе ја спасува Европа

Винска индустрија
Традиционално одбележување на Св.Трифун во винарија Стоби
Винарите и гостите заеднички се помолија за бериќетна година

Лидери
Роберт Киосаки, претприемач и инвеститор
Во секој проблем лежи можност

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×