ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava-881-2STAND BY: Љупчо Зиков
Може ли да се мрдне?

 

 

НАВИГАТОР
Граѓаните и фирмите и должат
255 милиони евра на УЈП

Над 30 државни фирми на црната листа на даночни должници

 

 

Cover story
Кој најмногу вработува во Македонија?
Топ 50 работодавци

Интервју
Живко Мукаетов, генерален извршен директор и
Претседател на Управен одбор на Алкалоид АД Скопје
Алкалоид – 80 години посветеност, развој, инвестиции, и успех

Капитал анализа
Македонија влегува во долг предизборен циклус
Економијата забавува, фирмите преживуваат ден за ден !

Колумна
Илија Димовски, координатор на пратеничката група на
ВМРО-ДПМНЕ во македонското Собрание.

Шок од голи бројки и голи факти за манипулаторите

Балкан бизнис и политика
Хрватските претприемачи го освојуваат светот со иновативни производи
Паметната клупа и соларната автобуска постојка се извозен хит

Свет
Град во кој има место за сите
Берлин е новата стартап престолнина

Менаџмент
Заблуди за успехот
Зошто успешните лидери тешко се менуваат?

Менаџмент
Лидерски лекции на кои нè научи култниот филм Kум

Tехнологија
Берлин одново беше адреса за новини од потрошувачката електроника
Топ 7 најинтересни премиери на IFA 2016

Лидери
Енди Грув, поранешен директор на Intel
Кризите ги уништуваат лошите компании, добрите ги прават подобри

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×