ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 889-2Profile
Брегзит и Трамп се само почеток –
Европа ја очекува бран на популизам

 

 

НАВИГАТОР
Раст на извозот, приходите и добивката на Алкалоид

 

 

Cover story
50 најпрофитабилни компании во Македонија

Startup
Македонските стартапи во потрага по инвеститори и дома и надвор

Company profile
Био Инженеринг, компанија за иновативни биотехнолошки услуги
Тие ќе ја нацртаат вашата генетска мапа

СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ: Банките & бизнисот
  •  Најновите трендови кај македонските банки
  •  Клиентите на ПроКредит банка избраа автомати-зирана банкарска услуга
  •  VISA Gold картички за златни привилегии!
  •  Кој е кој меѓу банките
INTERVIEW
  •  м-р Владимир Ефтимоски
  •  м-р Гордана Балтовска
  •  д-р Наташа Несторовска 
членови на Управниот одбор на Стопанска банка а.д. Битола
INTERVIEW
  •  Катерина Бошевска, извршен директор на ЕОЅ во Македонија
  •  Златица Цивкароски, директор на Дирекција за наплата во Шпаркасе банка

Свет бизнис
Утнаа анкетите и аналитичарите – светските лидери брзо се прилагодија:
Доналд Трамп стана претседател на Америка!

INTERVIEW
Димитар Ристовски, извршен директор на Европската бизнис асоцијација
Претприемачите се нашите нови херои

Бизнис трендови
Индустриските роботи во поход да го освојат светот

Лидери
Јан Кум, ко-основач на WhatsApp
Џабе ви е супер идеја, ако никогаш не ја реализирате

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×