ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 894-2
Profile
Рекс Тилерсон – од нафтен барон до државник на американската дипломатија

 

 

НАВИГАТОР
Доларот урива рекорди по победата
на Трамп во САД

 

 

Cover story
Сценаријата за постизборна Македонија
Изборите кажаа многу за тоа што ќе следи

INTERVIEW
Бранка Павловиќ, претседател на Управен одбор на Охридска банка Сосиете Женерал
Лојалноста на нашите клиенти е наша награда

Капитал анализа
Економија во време на криза и неизвесност
Градежништвото ја одржува економијата во живот

INTERVIEW
Глигор Дачевски, претприемач, програмер и сопственик на DoX Team
Цел живот се борам за софтвер “Made in Macedonia“

Свет бизнис
DHL Media Tour во Амстердам
Како се прави бизнис и се чува животната средина

Бизнис и едукација
Инвестиција во Косово вредна 3,2 милиони евра
ПроКредит Банка отвори нов регионален центар за обука

Бизнис трендови
Технолошки милијардери формираат фонд за чиста енергија од 1 милијарда евра
Бил Гејтс: Потребен е целосно нов извор на енергија

Лидерство
Питер Тиел, ко-основач на Pay Pal и Palantir
Повеќе не верувам дека слободата и демократијата се компативилни

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×