ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 895-2Profile
Нападот во Берлин е удар врз бегалската
политика на Меркел

 

НАВИГАТОР
Слабата побарувачка дома и од странство
најмногу ги плаши бизнисмените

 

Cover story
Македонскиот извоз во 2017
Нарачките од ЕУ неизвесни, извозот во регионот ќе паѓа

Политика
Равенката за новата влада сè уште со сите непознати
Сите опции се можни, некои носат стабилизација, а некои ескалација

КАПИТАЛ АНАЛИЗА
Доларот на највисоко ниво од 2003 година во 2017 година доларот
се изедначува со еврото!?

Брендови
  • Дигиталното време и новите правила на маркетингот
  • Сонуваме.Менуваме. со Стопанска банка АД – Скопје 
  • Стоби флипс е бренд кој расте и живее со нас
  • INTERVIEW: Ѓурѓана Озретиќ – Дошен, Економски факултет, Загреб
    Никогаш брендот не бил поважен, а потежок за управување од денес!

Истражување
Промовирано ново истражување во Народната банка
Транспарентноста на централните банки предуслов за ефективна монетарна политика

INTERVIEW
Андриана Скерлев – Чакар, правник, медијатор, доктор по менаџмент
На “старите” медијатори не смее да им се одземе лиценцата со нов Закон за медијација

Лидерство
Тони Шеј, претприемач и директор на Zappos
Лидерството не е диктатура

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×