ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 900-2Profile: Tереза Меј
И по одлуката на Врховниот суд
Британскиот Парламент нема
да го попречи Брегзитот

 

 

Навигатор
Истекува рокот за договор меѓу
Груевски и Ахмети

Странците бараат влада со широка поддршка за реформи

 

 

Cover story
Давос не понуди решение на проблемите со кои се соочува светот
Елитата веќе не верува во глобализацијата

Анализа
Истражување на БИРН
Инвестицискиот бум седум пати помал: Ветени 3,8 милијарди евра,
инвестирани 580 милиони евра

Луѓе и компании
Светот е на работ од “третата фаза на финансиската криза“
Како да се менаџира во новата економска реалност

Свет
Претседателство на големи промени и големи стравувања
Трамп доследен на кампањата и откако влезе во Белата куќа

Балкан
Кинезот Џек Ма ја шири империјата во Европа

Луѓе и компании
И вака се кратат трошоци
“Форекастинг“ за успешно менаџирање со набавките

Свет
Најиновативните компании во светот

Технологија
Глобален конзорциум ќе развива автомобили „на водород“

Лидери
Дру Хјустон,основач и директор на Dropbox

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×