ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 906-2Во фокус
Шест сценарија за еврото

 

Навигатор
Копаоник бизнис форум
ЕДЕН РЕГИОН, ЕДНА ЕКОНОМИЈА

 

Cover story
Најголема профитабилност на банките
од 2008 година досега

Банките со рекорден профит од 102,8 милиони евра

Startup
Стартап know – how oд прва рака
Инвеститори vs претприемачи:
Зошто ви дадовме пари и што правите со нив

Анализа
Мали, а успешни
Стратегиите за економски развој на малите земји

Политика
Политичката криза во сè потензично статус кво
Што ако не „надвладее мудроста“?

INTERVIEW
Проф. Лука Гнан, шеф на катедрата по деловна економија
на Универзитетот „Тор Вергата“ во Рим
Наскоро ќе понудиме двојна диплома заедно со Универзитетот Американ Колеџ – Скопје

Истражување
Промовиран нов труд во Клубот на истражувачи на Народната банка

Свет бизнис
Четирите водечки држави „даваат гас“ за Европа со различни брзини

Свет бизнис
Peugeot – Citroen станува европски вице-шампион на автопазарот со купувањето на Opel

Лидери
Шерил Сендберг, главен оперативен директор на Facebook
Стремежот кон перфекција е рецепт за разочарување

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×