ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 907-2Профил
Европа може да здивне
Холанѓаните го запреа „популизмот од лош ков“

 

 

Навигатор
Заев ја објави програмата на новата влада,
Иванов не дава мандат
Се чека нова меѓународна асистенција ?!

 

 

Cover story
Како работеше македонската индустрија во 2016 година?!
Намалени продажби и скромен раст

Startup
Запознајте го StayUncle
Македонец со својот стартап прави бизнис и руши табуа во Индија

Капитал анализа
Невработеноста се намалува двојно побрзо, отколку што расте бројот на вработени
Кој вработува во Македонија?

СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ
Иновативни производи и услуги
  • Македонија сè уште каска зад ЕУ просекот
  • 10 иновации што сосема ќе ја променат иднината на светската економија

Анализа
Што значи Европа во повеќе брзини?
Ефективноста пред солидарноста

Свет бизнис
Тајната на нордискиот модел
Комбинација од капитализам и социјализам за економски и социјален успех

Лидери
Стив Форбс, издавач на магазинот Forbes
Вашиот бренд е најважната инвестиција во бизнисот

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×