ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 908-2Профил
Ескалација на конфликтите пред историскиот референдум
Ердоган против сите

 

Навигатор
10 фирми добиле третина од
општинските тендери лани

 

Cover story
Што извезува Македонија?
Топ 10 извозни пазари

Државно управување
Во јавниот сектор вработени речиси 130.000 луѓе
Растат вработувањата во јавниот сектор, но не и продуктивноста

Политика
Демократските процеси остануваат блокирани
Пораките на Хан јасни, но што ако одново не бидат слушнати?

Досие: Агрокор
Најголемата балканска компанија во финансиски проблеми
Кој ќе го спасува Тодориќ?

Свет бизнис
Лаура Ковеши, шеф на Националната агенција за борба со корупцијата во Романија:
Со нашите истраги во држа-вниот буџет се вратија 660 милиони евра само во 2016

Луѓе и компании
Управување со ликвидноста и cash gap

Луѓе и компании
Експертите за човечки ресурси советуваат
Развивајте го средниот и вишиот менаџмент за да не пропаднете

Луѓе и компании
Рекоа за… продуктивноста

Лидери
Ана Винтур, уредник на Vogue
Најдобар начин да го остварите сонот е да се разбудите

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×