ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 909-2Профил
Ако му поминат уставните измени на 16 април:
Ердоган заговара втор референдум
за членството во ЕУ

 

 

Навигатор
10 фирми добиле третина од општинските
тендери лани

 

 

Cover story
Што извезува Македонија?
Топ 10 извозни пазари

Анализа
Дали Европа го става регионот во бавна брзина?!
Бизнисот навива за економска унија на Балканот

КOO
ПроКредит Банка е дел од тимот кој го поддржа проектот
за зелени билборди во Скопје и Тетово

СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ
Жените во бизнисот
  • 15 успешни и влијателни жени во македонскиот бизнис
  • Жените се уште се платени помалку од машките колеги
  • Зошто е добро да има повеќе жени во високиот менаџмент?
  • Дамите во адора инженеринг создаваат домови со илјадници среќни мигови на м²

Свет бизнис
Британската премиерка наредниве две години ќе војува на три фронта

Свет
Големите нафтени компании ги заменуваат нафтените платформи со ветерни фарми

Луѓе и компании
Управување со ликвидноста и cash gap

Луѓе и компании
Рекоа за… Стартапи

Лидери
Чед Харли, ко-основач и поранешен директор на YouTube

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×