ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 910-2Во фокус
Се засилува меѓународниот притисок врз Македонија

 

 

Навигатор
Се блокираат сметки на големите
добавувачи на Агрокор

 

 

Cover story
Од 2008 до 2015 година “истурени”
623 милиони евра земјоделски субвенции

 


INTERVIEW
Проф. д-р Милан Јазбец, амбасадор на Словенија во Македонија
Словенија останува голем пријател и поддржувач на Македонија

Луѓе и компании
Како се движеле странските инвестиции во 2016

INTERVIEW
Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија
Потребни се директни стимулации на домашните компании за извоз и реиндустријализација

INTERVIEW
Мимоза Годанци – Алиу, член на Управниот одбор на ПроКредит Банка
ПроКредит Банка преку електронски услуги, банката е таму каде што се клиентите

Бизнис и политика
Светски познатата компанија за стратегиска комуникација SCL Group отвора канцеларија во Скопје

Урбано живеење
Предизвиците на случајот „многу луѓе во мали, концентрирани пространства“
Како еден град станува паметен?

Луѓе и компании
Рекоа за… успехот, неуспехот и грешките

Лидери
Катерина Фејк, претприемач и ангел инвеститор
Сè е во луѓето

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×