ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 911-2Profile
Околу што се сложија
САД и Кина за трговијата?

Гигантите ја решаваат светската трговија

 

 

Навигатор
Враќање кон “првата љубов“ на македонскиот бизнисмен
Светозар Јаневски ќе ја оживува “Белградската индустрија за пиво“

 

 

Cover story
Светска банка и ММФ ги ревидираат надолу економските проекции за Македонија
Зависна економија од неизвесна политика

INTERVIEW
Иван Штериев, главен извршен директор на Македонска берза
Котираните компании успеваат и во сложени услови да работат профитабилно

Бизнис и политика
Најголемите македонски и словенечки компании на средба во Скопје

INTERVIEW
Чинциа Бруно, директор на Италијанска Агенција за промоција на надворешната трговија при Амбасадата на Р.Италија – ИЧЕ Скопје

Балкан бизнис
Тодориќ си оди, државата го презема Агрокор!

Свет
Енигмата на американскиот напад врз сириската воена база
Има ли нова „Трамп“ доктрина или се потврди ризикот од непредвидливоста на американскиот претседател?

Технологија
Прогнози за следните три до пет години
Светот онлајн е новата реалност

Луѓе и компании
Рекоа за… промената

Лидери
Џек Дорси, извршен директор на Twitter
Успехот никогаш не е случаен

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×