ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 912-2Profile
Макрон или Ле Пен или Фијон или Меланшон
на чело на Франција

 

 

Навигатор
Германските бизнисмени во Македонија
се песимисти за економската состојба

 

 

Cover story
Секна кредитирањето на приватните фирми

INTERVIEW
М-р Марија Томеска,
претседател на Управен одбор на Еуролинк Осигурување А.Д. Скопје
Срцето на компанијата се клиентите тие нè инспирираат во нашите иновации

Економија
Расте надворешниот промет на Македонија со услуги
Половина од извозот на услуги е за лон доработки
со транспортот сме во плус, со градежништвото во минус

Специјален прилог
Ревизија и консалтинг
  • Кој е кој во ревизорскиот бизнис во Македонија?

Свет
Турција може да го плати скапо референдумот што ја подели земјата
Ердоган “избоксува” право да владее сам, и тоа долго

Балкан
Словенија ќе го спасува Меркатор од хрватскиот газда Агрокор
Словенците донесоа закон Лекс Меркатор

Урбано живеење
Кои се најпаметните градови во светот?

Луѓе и компании
Рекоа за…
Етиката и моралот

Лидери
Ричард Бренсон, иноватор
Бизнисот не се состои во носење на одела

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×