ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 914-2Во фокус
Битката помеѓу Емануел Макрон и Мари Ле Пен
ја одлучува иднината на ЕУ

 

Навигатор
Граѓаните со приходи над милион денари
не треба да плаќаат ДДВ

 

Cover story
Македонија по насилствата во Собранието и
посетата на Хојт Ји

Сите ветија мирен трансфер на власта.
Се чека нова влада!

Анализа
Како се трошеа буџетските пари во изминатите 10 години?

PR
И ОВАА ГОДИНА – МУДРО И СИГУРНО… ДО ЦЕЛТА!
Општествената одговорност дел од нашата корпоративната филозофија

Startup
Научивме од прва рака
Како Израел стана стартап нација

INTERVIEW
Ѓерѓ Конрад, писател
Револуцијата може да ја симне, но само образованието може да ја порази лошата власт!

INTERVIEW
Алексеј Валунетс, експерт на IFC за корпоративно управување
Доброто управување со семејните бизниси секогаш се исплати

Свет
Доналд Трамп 100 дена на чело на САД

Луѓе и компании
Рекоа за… проблемите

Лидери
Џими Вејлс, основач на Wikipedia
Во време на лажните вести, вистинските факти ни требаат како никогаш досега!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×