ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 916-2Profile
Скандалите на Трамп го достигнуваат Вотергејт

 

 

 

Навигатор
Заев, новиот мандатар:
Гарантираме за унитарноста на Македонија

 

 

 

Cover story
Македонија со нова Влада
Што очекува бизнисот ?

Next Generation
Иднината не треба да ја предвидувате, туку да ја измислите!
Провокација за иноватори, стартапи, инфлуенсери и инвеститори

Специјален прилог
Корпоративна општествена одговорност
 • Како да се придонесува за заедницата, а да не се “оштети“ бизнисот
 • Комерцијална банка АД Скопје
  Со дадена шанса, секој може
 •  Донациите во срцето на стратегијата за општествена одговорност на Бимилк
 • INTERVIEW: Олга Костовска
  претседател на Надзорниот одбор на Еуролинк Осигурување
  Општествената одговорност е вткаена во нашата компаниска ДНК
 • Светски CSR трендови
  Каква е иднината на нефинансиското известување

Aнализа
Рударството е при врвот по загадување на животната средина

Свет
Претставувањето на новиот Пат на свилата со воздржаност дочекано од ЕУ

Свет
Xiaomi, некогаш најуспешниот стартап…

Луѓе и компании
Рекоа за… парите

Лидери
Ирен Розенфелд, директор и претседател на Mondelez International

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×