ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 917-2Во фокус
Биткоинот руши рекорди, а Македонија се уште со забрана за тргување

 

Навигатор
Фонд собра 93 милијарди долари за инвестирање во роботи и вештачка интелигенција

 

Cover story
Новата влада наследува рекордно висок долг
Кои се опциите за Македонија?

Капитал анализа
Како Македонија да изгради силна државна развојна банка?

Exclusive
Владимир Пуклавец, од проектант на гасни постројки до производител на врвни вина
Еден од најбогатите Словенци прави премиум “каберне совињон“ во Македонија

INTERVIEW
Борис Вукиќ, партнер на Adizes South East Europe и експерт за семејни бизниси
Семејните бизниси мора да преминат од претприемачки кон менаџерски начин на водење

Балкан бизнис
Хрватска воведува нови правила
Надзор на сметките на премиерот, претседателот, министри и судии…

Свет бизнис
Како глобализацијата да работи за секого?

Свет бизнис
Дали е можно Трамп да биде симнат од власт со импичмент?

Свет
Google ја има“банџи“ програмата за да ги задржи милениумците

Лидери
Рекоа за… лажењето

Лидери
Шерил Сендберг, главен оперативен директор на Facebook
Ако угодувате секому, нема да стигнете далеку

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×