ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 920-2Stand by: Љупчо Зиков
За македонските компании и 5- те % раст на економијата!

 

Навигатор
Протекционизам
Доналд Трамп воведува санкции против
евтиниот челик од Кина

 

Cover story
Нова Влада со нова енергија во
евротлантските интеграции

INTERVIEW
Коча Бошку, главен извршен директор на Сеавус групација
Продолжуваме да отвораме развојни центри и да купуваме стартапи
во Европа до крајот на 2017 вработуваме уште 300 луѓе!

Анализа
Како да порасне економијата?!
Новата Влада почнува од 0% економски раст, ветува да достигне до 5%

Компании и пазари
Каков финансиски криминал направи грчки Актор во Македонија?!

Бизнис и технологија
Финишот на грандиозниот проект го одложува опседнатоста со деталите
Новото грандиозно седиште на Apple

Клуб на истражувачи
Промовирани два нови стручни труда во Народната банка

Колумна
Константин Битраков, Магистер на правни науки
Насилството низ законите: ретроспектива и приоритети
за интервенција од страна на новата власт

КАПИТАЛ АНАЛИЗА:
Се случува ли трговска војна со месо од србија со која се уриваат
македонските компании и производители?

БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Проф. д-р Тони Дескоски ја издаде книгата „Меѓународно арбитражно право“

Лидери
Енди Грув, поранешен директор на Intel
Кризите ги уништуваат лошите компании, добрите ги прават подобри

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×