ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 923-2Во фокус
Претседателот на САД најави „златна ера“
за американскиот енергетски бизнис

 

Навигатор
Грчките банки ги продаваат своите филијали
на Балканот

 

Cover story
Нов владин предлог за поврзување на странските
и домашните инвеститори

Државна помош за странските инвеститори зависно од сора-ботката со домашните фирми

Луѓе и компании
Потребни се мерки за спас на индустријата за месни преработки:
прво, укинување на царините за суровини!

Досие
Израелското земјоделско чудо:
Ако успеавме овде, ќе успееме и на Месечината!

INTERVIEW
Сашо Јанакиевски, директор на Унгарската стопанска комора во Македонија
Македонија и Унгарија имаат големи можности за бизнис соработка

Свет бизнис
На прагот сме на големата конопна револуција

Ексклузивно
Јоргос Јоргакопулос, уредник на Екатимерини (англиско издание)
Новата Влада на Заев ја стопли климата помеѓу Атина и Скопје

Свет бизнис
Дали големите се преголеми да иновираат?
Рекордната казна на ЕК за Google против итрината на дигиталните гиганти

Технологија
До 2060 година луѓето ќе бидат инфериорни во однос на роботите

Лидери
Успешните советуваат за успех

Лидери
Чарлс Кок, американски индустријалец и милијардер
Ако никогаш не сте доживеале неуспех, веројатно и не сте правеле ништо посебно

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×