ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 925-2
Во фокус

Западот и Русија во битка за контрола над коридорите на гас на Балканот

 

 

Навигатор
Ребалансот ги скрати непродуктивните трошоци, но и дел од капиталните инвестиции

 

 

Cover story
Самит Западен Балкан-ЕУ во Трст
Балканската економска унија станува реалност

Конференција нбрм
Банкарите и регулаторите ја нацртаа мапата на дигиталната иднина
Во платежните услуги повеќе ништо нема да биде исто!

Ексклузивно:
Ив Мерш, член на Извршниот одбор на Европската централна банка
Од следната година почнуваме со инстант плаќањата во ЕУ

Индустрија
Тркалезна маса за состојбите во месната индустрија во организација на “Капитал“
Преработувачите алармираа за колапс на бизнисот, Анѓушев и Николовски
ветија системска поддршка

Интервју
Бранислав Вујовиќ, основач и претседател на New Frontier Group
Нема индустрија имуна на ефектот на дигиталната револуција

Компании и пазари
Кристијан Даниловски, FX3X, ексклузивно за „Капитал“
Со канцеларија во Холивуд, кон нова етапа од нашиот развој

Интервју
Д-р Дарко Лазаров, професор на Универзитет Гоце Делчев
д-р Митко Кочовски, Макстил
Структурните промени и извозната диверзификација како
главни мотори на растот на долг рок

Свет бизнис
Во поширокиот регион работат над 200 студија за видео игри со 10 илјади вработени
Источна Европа магнет за ин-вестиции во гејминг индустријата

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×