ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 927-2Навигатор
Алкалоид со раст на приходите од 9%
и раст на профитот од 11% во првото полугодие годинава

 

Cover story
Унитајарс, сопственици на поранешната
ФАС 11 Октомври порачуваат:

Брендот Санос е жив, произведуваме нови и квалитетни автобуси и покрај сè што преживеавме!

 

Финансии
Капитал со министерот за финансии
Драган Тевдовски
и неговите советници
Сакаме Македонија да ја направиме Скандинавија на Балканот

Бизнис и технологија
FinTech – следната индустриска револуција
Google и Facebook би можеле да бидат банките на иднината

Интервју
Тони Дескоски, професор по меѓународно право
Нимиц отвора нова рунда преговори зашто се топи едногласната поддршка
на сојузниците за Грција

Политика
Деталниот план за реформи ќе произлезе од инклузивни процеси:
Со планот 3-6-9 Владата се обврза на конкретни чекори од суштински реформи

Бизнис и технологија
Илон Маск продолжува да остварува на планот за превоз на иднината

Свет
Предвидувања на BBC Future
Десетте најголеми предизвици со кои ќе се соочи светот до 2050 година

Менаџмент
8 часовното работно време не е ефикасно

Лидери
Дру Хјустон, ко-основач и директор на Dropbox
Најголем ризик не е да не успеете, туку да станете премногу комфорен

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×