ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 929-2Cover story
10 мерки со кои државата може да им помогне на домашните извозни компании

 

Startup
Запознајте го стартапот што доби најголема венчр инвестиција во Македонија досега
InPlayer: компанија што ви помага да заработите од вашите видео содржини

 

Aнализа
Лекции од Велика Британија
Моќни парламентарни комитети проверуваат како се троши секоја фунта на Британците

Досие: Естонија
Лекции од Балтикот
Како Естонија стана е-држава и дигитален центар на Европа

Бизнис и технологија
Визија за град на иднината
Дубаи планира да стане прва blokchain престолнина во светот

Наука и технологија
Визијата на Илон Маск за човечка колонизација на Марс

Стрес менаџмент
Како успешни бизнисмени се справуваат со стрес?

Лидери
Кевин Систром, ко-основач на Instagram
Одличните производи се продаваат сами

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×