ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 934-2Во фокус
Поделени реакции по предлогот на Јункер за
зауздување на бранот кинески инвестиции:
ЕУ ризикува трговска војна

 

Навигатор
Меѓу предлозите на ММФ
и покасно одење во пензија

Тевдовски: “Не размислуваме
за зголемување на старосната граница“

 

Cover story
Нови економски мерки за поголем раст
Државата ќе ги стимулира домашните и странските компании кои инвестираат и отвораат работни места!

INTERVIEW
Љупчо Николовски, министер за за земјоделство, шумарство и водостопанство
Ќе го вратиме достоинството на македонскиот земјоделец!

Банки и население
Кредитирањето на граѓани забавува со растот
Секој вработен должи по 7,5 просечни плати во банка

Балкан бизнис и политика
Регионот доби конкретен рок од Брисел
Може ли Македонија да фати приклучок со Србија и Црна Гора за приклучувањето на ЕУ?

Балкан бизнис
Се создава голем конзорциум за преземање на хрватскиот гигант Агрокор!
Адрис група и Атлантик сакаат да го купат Агрокор!

Клуб на истражувачи
Промовирани две економски истражувања во Народната банка

Технологија
Вооружената вештачка интелигенција нè воведува во Терминатор ерата

Лидери
Рид Хастингс, ко-основач и директор на Netflix
Се случува револуција!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×