ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 936-2Во фокус
Нелегалниот референдум создава
главоболки за Европа

Можните сценарија за Каталонија

 

Навигатор
Градоначалниците не оствариле ниту половина од предвидените капитални проекти

 

Cover story
ТОП 10 најголеми
странски директни инвестиции во зоните
Најголемите 10 странски инвеститори во зоните свртеле 1,8 милијарди евра

INTERVIEW
Благој Бочварски, кандидат за градоначалник на Штип:
„Доаѓа нова сила, нова енергија во Штип,
а старите кадри на ВМРО-ДПМНЕ одат во историјата“

Лични финансии
Секој граѓанин во просек има по 3.250 евра во депозити,
акции, полиси за животно осигурување…

Специјален прилог
Иновативност
  • Како ефикасно да соработуваат компаниите, науката и државата
  • 10 митови за иновативноста

Компании и пазари
Бизнисмените бараат ДДВ да плаќаат откако ќе го наплатат сработеното, а не однапред

Политика
Има клима за компромисно решение за името – пролетната кулминација
ќе покаже дали е оправдан општиот оптимизам

ПРЕТПРИЕМНИШТВО
Како државите од источна Европа ги помагаат стартапите?

Лидери
Дру Хјустон, основач и директор на Dropbox
Ни треба повеќе оптимизам и толеранција за неизвесноста

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×