ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 939-2Во фокус
Треба ли Европа да е позагрижена од австриското свртување вдесно?

 

 

Навигатор
Деловно станбен комплекс од 300 милиони евра ќе се гради кај Скопски саем

 

 

Cover story
Досие “Агрокор“:
Зошто пропадна најголемата
компанија на Балканот
Лекции за “големи” газди!

Компании и пазари
Нелојална конкуренција на пазарот на труд
Домашните бизнисмени се жалат:

Менаџмент и стратегија
Алчноста и арогантноста се минато.
Какви вештини треба да има менаџерот на новото време?

Европска Унија
ЕУ воведува нови правила за Балкан прво одобрување, па во Шенген

Анализа
Големата преобразба на земјата што беше синоним за корупција
Како недопирливите „преку ноќ“ се најдоа на дофат на правдата?

Бизнис и технологија
Препознавање на тенденциите пред да се развијат, оптимизирање на трошоците …
Како Big Data ќе ја промени трговијата на мало?

Маркетинг и комуникација
Пет правила за успешно брендирање на социјалните мрежи

Лидери
Сергеј Брин, ко-основач на Google
Замислете сите информации во светот да бидат поврзани со мозокот

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×