ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 940-2Stand by: Љупчо Зиков
Могерини сакаше да каже дека
„Чист мандат„ обврзува на суштински и брзи реформи!?

 

 

Навигатор
Фондацијата „Трајче Мукаетов“ додели
39 стипендии на студенти

 

 

Cover story
Репортажа од Кина
Најголемата фабрика на светот работи со полна пареа да стане и најголема економија

INTERVIEW
Кочо Анѓушев, вицепремиер задолжен за економски прашања
Македонските компании мора да растат преку извоз

Startup
TeachHoot, првата македонска платформа за онлајн приватни часови
Ги спојуваме предавачите и слушателите во виртуелна училница

INTERVIEW
Мила Царовска, министер за труд и социјална политика
Хуманоста е за почит, но плаќаме даноци за системот да ги решава социјалните проблеми!

Луѓе и компании
“Фени одисеја 2017“:
Странските инвеститори ги заглавија домашните банкари и добавувачи

INTERVIEW
Дарио Николовски, директор на Агенцијата за
странски инвестиции и промоција на извозот

Домашните инвеститори нека сметаат на поголема поддршка

СВЕТ БИЗНИС
Amazon Key – парадигма за клучот на успехот на Џеф Безос и неговата компанија менаџмент
На прагот сме на четвртата индустриска револуција

Лидери
Амансио Ортега, сопственик на модната империја Inditex
Јас сум сопственост на мојот бизнис, а не обратно

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×